Faktury i kosztorysy

5 Rzeczy, które powinieneś wiedzieć o księgowości w chmurze

Czy prowadzisz już swoją księgowość w chmurze? Nie? Ale wiesz, że najwyższy czas to zrobić, prawda? Księgowość w chmurze to coś więcej niż tylko modny trend. Tak będzie wyglądała księgowość przyszłości zarówno w małych firmach jak i dużych przedsiębiorstwach. Pozwól, że powiem Ci dlaczego. Ale uważaj: są pewne rzeczy, o których musisz wiedzieć, aby Twoje rachunki były w chmurze całkowicie bezpieczne.

1. Chmura jest wszędzie – nie ma wyznaczonych godzin otwarcia

Dawno minęły już dni, kiedy musiałaś udawać się do biura za każdym razem, gdy chciałeś mieć wgląd w swoje rachunki. Nie musisz też już dłużej szukać starego arkusza Excel na swoim laptopie. Dzięki księgowości w chmurze Twoje rachunki są dla Ciebie dostępne z dowolnego miejsca na świecie. Czy jesteś na Bahamach czy też we własnej wannie, możesz je sprawdzać, kiedy tylko najdzie Cię na to ochota. Bez względu na to, czy to północ w Honolulu czy południe nad wodospadem Niagara, Ty masz wgląd w swoje rachunki, które na dodatek są zawsze aktualne. Możesz sprawdzać wydatki na podróże służbowe na bieżąco, zobaczyć, kto właśnie zarejestrował godziny swojej pracy i otrzymywać powiadomienia natychmiast, gdy sprawy w firmie zaczynają przyjmować niepożądany obrót.

2. Księgowość w chmurze sprawia, że zaczynasz pracować mądrzej

Sprawdzaj wydatki zespołu na bieżąco i ograniczaj je, jeśli przekraczają budżet… (Zdjęcie: Rido | stock.adobe.com)

Księgowość w chmurze to coś więcej niż tylko dostęp do rachunków online lub przechowywanie arkuszy Excel w chmurze. Księgowość w chmurze powala Ci na śledzenie na żywo postępów, jakich dokonuje Twoja firma i daje Ci jasny obraz tego, co dzieje się w Twoich księgach rachunkowych w dowolnym momencie. Możesz sprawdzać na żywo wydatki Twojego zespołu i ograniczać je natychmiast, jeśli uznasz, że budżet zostaje nadwyrężony. Kontrolować, czy bieżący projekt jest naprawdę rentowny i korzystać z dostępnych zasobów odpowiednio. Nie tracisz czasu na zaległe płatności –system sam się o nie upomina. Auto-magicznie.

3. Księgowość w chmurze wznosi inteligencję biznesową na wyższy poziom

Korzystanie ze zintegrowanego systemu księgowego sprawia, że WSZYSTKIE Twoje rachunki są dla Ciebie zawsze dostępne – bez względu na to, gdzie jesteś i kiedy ich potrzebujesz. Ponadto wznosi to Twoją inteligencję biznesową na nowy, wyższy poziom. Od rejestracji czasu pracy po przyszłe oferty, od wydatków po fakturowanie, od zarządzania projektem po zarządzanie klientami: jeśli wszystkie dane dotyczące Twojej firmy masz w jednym miejscu, możliwości są niemal nieograniczone. Porównuj przepracowane godziny do godzin zafakturowanych, skutecznie śledź postępy projektu i pracę zespołu, twórz sprawozdania w ciągu kilku sekund – witamy w inteligencji biznesowej w chmurze!

4. Chmura to konkretne miejsce

To prawda, że chmura może być gdziekolwiek, dostępna w każdym momencie – ale wiedz, że ma ona też swoją fizyczną lokalizację w realnym świecie. Kiedy wysyłasz swoje księgi rachunkowe do chmury, przenosisz je ze swojego laptopa, pulpitu lub własnego serwera i powierzasz je serwerom zlokalizowanym gdzie indziej: realnym fizycznym maszynom, zajmującym konkretną przestrzeń gdzieś na świecie. Brzmi to trochę przerażająco, prawda? Dane księgowe to informacje niezwykle ważne i poufne, więc zawsze musisz mieć pewność, że są w pełni bezpieczne. Serwery zistemo są na przykład zlokalizowane w Szwajcarii – bez wątpienia w najbezpieczniejszym kraju na świecie.

5. Chmura jest bezpieczna, ale tylko wówczas, gdy wybierzesz właściwą

Największa zaleta księgowości w chmurze jest jednocześnie jej największym zagrożeniem. W przeciwieństwie do arkuszy Excel zapisanych na Twoim komputerze, chmura umożliwia dostęp do Twoich plików w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na świecie – ale musisz zadbać o to, abyś tylko Ty miał do nich dostęp.

Największa zaleta księgowania w chmurze jest jednocześnie jej największym zagrożeniem…

Korzystaj więc z usług oferowanych przez godnych zaufania fachowców mających odpowiednie doświadczenie i zapewniających profesjonalne systemy zabezpieczeń. Aby strzec danych naszych klientów, obecnie używamy takich samych standardów bezpieczeństwa jak banki szwajcarskie. A one chyba coś wiedzą na temat bezpiecznego przechowywania danych, prawda? Czy jesteś gotów na to, aby Twoje księgi rachunkowe poszybowały wysoko pod niebo? Wypróbuj nas! To nic nie kosztuje, jest bezpieczne i inteligentne.

Pozdrawiam, zistemo

faktury i kosztorysy prywatność i bezpieczeństwo przyszłość pracy wydatki zarządzanie firmą


Również interesujące

Prosta ewidencja wydatków

Czy notujesz skrzętnie wszystkie wydatki swojej firmy? Pozwól, że zgadnę: masz taki zamiar. Jeśli będziesz miał na to czas. Na razie, trzymasz wszystkie rachunki w pudełku po butach. Albo w szufladzie.

ewidencja wydatków

Zarządzanie zespołem w chmurze internetowej

Czy gotów jesteś na zarządzanie zespołem na miarę XXI wieku? Kierowanie zespołem wygląda dziś zupełnie inaczej niż zaledwie dziesięć lat temu. Ekipy międzynarodowe, zlecenia zdalne, elastyczne godziny pracy i coraz większa liczba freelancerów… Czy masz wszystko, czego Ci potrzeba, aby zarządzać zespołem pracowników w nowoczesnym świecie?

ewidencja czasu pracy mała firma przyszłość pracy zarządzanie firmą zarządzanie projektami

Jak przetrwać jako cyfrowy nomada – odkrywamy 5 sekretów

Od zdalnych zespołów po solo-freelancerów podróżujących po świecie jako cyfrowi nomadzi: w czasach, gdy z powodzeniem można prowadzić firmę z cyfrowej chmury, istnieje wiele modeli pracy niezależnej od lokalizacji – i wciąż pojawiają się nowe.

freelancer przyszłość pracy rejestracja czasu

Efektywność pracy bez maili: 5 powodów, dla których warto pozbyć się skrzynki odbiorczej

Jak wiele maili trafia do twojej skrzynki odbiorczej każdego dnia? Z pewnością zbyt wiele. Najnowsze badania wykazują, że średnio spędzamy 3,1 godzin dziennie na korespondencję firmową, a kolejne 3,2 godziny na korespondencję prywatną.

porady i wskazówki

Dokonalá faktura

Perfekcyjnie wyglądające faktury to jeden z czynników, który może pomóc twojej firmie wyróżnić się na tle innych. O twoim profesjonalizmie świadczy nie tylko prowadzenie głównej działalności, lecz także to, czy dokładasz starań, aby firma była postrzegana z zewnątrz jako solidna.

e-faktury fakturowanie faktury freelancer mała firma VAT wystawianie faktur wystawianie rachunków

10 powodów, dla których warto rejestrować czas w chmurze

Jeśli chodzi o rejestrację czasu pracy pracowników, to jedno jest pewne: wszyscy wiemy, że należy to robić. Wielu pracodawców rzeczywiście to robi. Lecz większość robi to źle, po łebkach i wychodzi z niewłaściwego założenia.

rejestracja czasu rejestracja czasu pracy

Już dziś zacznij korzystać z darmowej 14-dniowej wersji próbnej

Nie wymagamy karty kredytowej.