Faktury i kosztorysy

5 Rzeczy, które powinieneś wiedzieć o księgowości w chmurze

Czy prowadzisz już swoją księgowość w chmurze? Nie? Ale wiesz, że najwyższy czas to zrobić, prawda? Księgowość w chmurze to coś więcej niż tylko modny trend. Tak będzie wyglądała księgowość przyszłości zarówno w małych firmach jak i dużych przedsiębiorstwach. Pozwól, że powiem Ci dlaczego. Ale uważaj: są pewne rzeczy, o których musisz wiedzieć, aby Twoje rachunki były w chmurze całkowicie bezpieczne.

1. Chmura jest wszędzie – nie ma wyznaczonych godzin otwarcia

Dawno minęły już dni, kiedy musiałaś udawać się do biura za każdym razem, gdy chciałeś mieć wgląd w swoje rachunki. Nie musisz też już dłużej szukać starego arkusza Excel na swoim laptopie. Dzięki księgowości w chmurze Twoje rachunki są dla Ciebie dostępne z dowolnego miejsca na świecie. Czy jesteś na Bahamach czy też we własnej wannie, możesz je sprawdzać, kiedy tylko najdzie Cię na to ochota. Bez względu na to, czy to północ w Honolulu czy południe nad wodospadem Niagara, Ty masz wgląd w swoje rachunki, które na dodatek są zawsze aktualne. Możesz sprawdzać wydatki na podróże służbowe na bieżąco, zobaczyć, kto właśnie zarejestrował godziny swojej pracy i otrzymywać powiadomienia natychmiast, gdy sprawy w firmie zaczynają przyjmować niepożądany obrót.

2. Księgowość w chmurze sprawia, że zaczynasz pracować mądrzej

Sprawdzaj wydatki zespołu na bieżąco i ograniczaj je, jeśli przekraczają budżet… (Zdjęcie: Rido | stock.adobe.com)

Księgowość w chmurze to coś więcej niż tylko dostęp do rachunków online lub przechowywanie arkuszy Excel w chmurze. Księgowość w chmurze powala Ci na śledzenie na żywo postępów, jakich dokonuje Twoja firma i daje Ci jasny obraz tego, co dzieje się w Twoich księgach rachunkowych w dowolnym momencie. Możesz sprawdzać na żywo wydatki Twojego zespołu i ograniczać je natychmiast, jeśli uznasz, że budżet zostaje nadwyrężony. Kontrolować, czy bieżący projekt jest naprawdę rentowny i korzystać z dostępnych zasobów odpowiednio. Nie tracisz czasu na zaległe płatności –system sam się o nie upomina. Auto-magicznie.

3. Księgowość w chmurze wznosi inteligencję biznesową na wyższy poziom

Korzystanie ze zintegrowanego systemu księgowego sprawia, że WSZYSTKIE Twoje rachunki są dla Ciebie zawsze dostępne – bez względu na to, gdzie jesteś i kiedy ich potrzebujesz. Ponadto wznosi to Twoją inteligencję biznesową na nowy, wyższy poziom. Od rejestracji czasu pracy po przyszłe oferty, od wydatków po fakturowanie, od zarządzania projektem po zarządzanie klientami: jeśli wszystkie dane dotyczące Twojej firmy masz w jednym miejscu, możliwości są niemal nieograniczone. Porównuj przepracowane godziny do godzin zafakturowanych, skutecznie śledź postępy projektu i pracę zespołu, twórz sprawozdania w ciągu kilku sekund – witamy w inteligencji biznesowej w chmurze!

4. Chmura to konkretne miejsce

To prawda, że chmura może być gdziekolwiek, dostępna w każdym momencie – ale wiedz, że ma ona też swoją fizyczną lokalizację w realnym świecie. Kiedy wysyłasz swoje księgi rachunkowe do chmury, przenosisz je ze swojego laptopa, pulpitu lub własnego serwera i powierzasz je serwerom zlokalizowanym gdzie indziej: realnym fizycznym maszynom, zajmującym konkretną przestrzeń gdzieś na świecie. Brzmi to trochę przerażająco, prawda? Dane księgowe to informacje niezwykle ważne i poufne, więc zawsze musisz mieć pewność, że są w pełni bezpieczne. Serwery zistemo są na przykład zlokalizowane w Szwajcarii – bez wątpienia w najbezpieczniejszym kraju na świecie.

5. Chmura jest bezpieczna, ale tylko wówczas, gdy wybierzesz właściwą

Największa zaleta księgowości w chmurze jest jednocześnie jej największym zagrożeniem. W przeciwieństwie do arkuszy Excel zapisanych na Twoim komputerze, chmura umożliwia dostęp do Twoich plików w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na świecie – ale musisz zadbać o to, abyś tylko Ty miał do nich dostęp.

Największa zaleta księgowania w chmurze jest jednocześnie jej największym zagrożeniem…

Korzystaj więc z usług oferowanych przez godnych zaufania fachowców mających odpowiednie doświadczenie i zapewniających profesjonalne systemy zabezpieczeń. Aby strzec danych naszych klientów, obecnie używamy takich samych standardów bezpieczeństwa jak banki szwajcarskie. A one chyba coś wiedzą na temat bezpiecznego przechowywania danych, prawda? Czy jesteś gotów na to, aby Twoje księgi rachunkowe poszybowały wysoko pod niebo? Wypróbuj nas! To nic nie kosztuje, jest bezpieczne i inteligentne.

Pozdrawiam, zistemo

faktury i kosztorysy prywatność i bezpieczeństwo przyszłość pracy wydatki zarządzanie firmą


Również interesujące

Najkorzystniejsze terminy płatności, by twoja firma rozkwitła!

Wciągu 30 dni, po otrzymaniu towaru lub usługi, czy może na koniec miesiąca? Dzisiaj zajmiemy się terminami płatności oraz przypomnieniami o zaległych płatnościach – o tym, jak ważne jest wybranie odpowiedniego terminu.

terminy płatności

6 kroków do międzynarodowego biznesu

Rozwinięcie działalności firmy poza granice swojego kraju jeszcze nigdy nie było prostsze: internet niweluje granice geograficzne, wciąż rośnie więc liczba ekip międzynarodowych. Mimo to, wielu przedsiębiorców wciąż obawia się przekroczyć granicę.

biznes międzynarodowy

Freelancing i ekonomia freelancingu – co oznaczają one dla Ciebie

Freelancing staje się coraz bardziej popularny. Coraz więcej osób chce być niezależnym wykonawcą, wiele małych firm polega na pracy wykonywanej przez freelancerów. Jaka jest Twoja rola w tym nowym ekonomicznie systemie – freelancingu?

freelancer mała firma przyszłość pracy zarządzanie firmą

7 Faktów dotyczących email marketingu – czy newslettery przechodzą do lamusa?

Liczni spece od email marketingu ogłosili śmierć newslettera jako formy marketingu, podczas gdy inni twierdzą, że jest on wciąż żywy. Kto ma rację? Przejrzyjmy się faktom. Newsletter nie żyje. Czy aby na pewno?

mała firma marketing zarządzanie firmą

Faktura proforma – definicja i przykłady

Faktura Proforma czy Faktura Pro Forma? Bez względu na to, jak zapiszemy jej nazwę, pytanie zawsze pozostaje to samo: czym jest faktura proforma? Kiedy i dlaczego jest stosowana? Jak powinna wyglądać?

faktura

Inteligentne śledzenie czasu: rejestruj swoje godziny!

Czy zastanawiałeś się, jak mierzyć czas pracy, gdy jesteś freelancerem? Przeczytaj nasze wskazówki dotyczące logowania przepracowanych godzin pracy freelancera oraz narzędzi, które można wykorzystać w tym celu. Czas to pieniądz, czy nam się to podoba, czy nie.

arkusz czasu pracy czasomierz fakturowanie freenancer porady dla freelancerów praca na godziny rejestracja czasu rejestrator czasu śledzenie czasu timer zarządzanie czasem

Już dziś zacznij korzystać z darmowej 14-dniowej wersji próbnej

Nie wymagamy karty kredytowej.