Podatki

Czas rozliczeń podatkowych! Proste wypełniania deklaracji podatkowej

Czy gdy nadchodzi czas rozliczeń podatkowych, najchętniej byś się gdzieś ukrył? Już nie musisz. W tym roku będzie inaczej: bez bólu głowy i zamieszania. Marzenie? Wcale nie. Z zistemo wypełnianie deklaracji podatkowej jest proste – podobnie jak wizyta online konsultanta podatkowego. Słuchajcie, wszyscy freelancerzy, ekipy startupów, przedsiębiorcy i właściciele firm! Mamy dla was doskonałe rozwiązanie.

Wypełnianie deklaracji podatkowej przez freelancerów

Nie ma chyba rzeczy, której freelancerzy obawiają się bardziej niż rozliczeń podatkowych. Zwłaszcza dla freelencerów rozpoczynających działalność roczne rozliczenia z urzędem skarbowym mogą być szokiem – czasem nawet kompletną katastrofą finansową. Podatek trzeba zapłacić – lecz najpierw trzeba się z tym nieźle namęczyć. Dlaczego? Ponieważ freelancerzy sami muszą wykonywać całą papierkową robotę, przygotowywać wszystkie rachunki i orientować się we wszystkich danych liczbowych. Na szczęście przychodzi im z pomocą zistemo. Wszystkie potrzebne dane są dostępne na pulpicie zistemo – i za pomocą prostego kliknięcia można je eksportować do Excela lub innego użytecznego formatu. Wszystkie rachunki są tam, gdzie powinny być, w formie cyfrowej i zorganizowane – a jeśli nie, to też się nie martw. Istnieją przecież aplikacje skanujące rachunki, które mogą ci w tym pomóc, wszystkie oczywiście doskonale zsynchronizowane z zistemo.

Rozliczenia podatkowe dla właścicieli małych firm

Niejedna mała firma upadła przez podatki. Być może interes szedł dobrze, powoli lecz konsekwentnie się rozwijał – do czasu, gdy trzeba było się rozliczyć z podatku. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby cały czas pamiętać o podatkach. A to niełatwe zadanie, jeśli posiadasz mały, lecz dobrze rozwijający się interes i każdą sekundę poświęcasz na zadania i obowiązki związane z jego prowadzeniem – zwłaszcza jeśli dodatkowo odpowiadasz za pracę całego zespołu. Lecz powtórzę: z zistemo nie musisz się martwić. Nawet wydatki związane z pracownikami są schludnie zorganizowane, przejrzyście przedstawione i gotowe do eksportowania z pulpitu. Nie martw się śledzeniem tych rachunków, ponieważ każdy z członków twojego zespołu zeskanował i pobrał je do swoich własnych rozliczeń. Pracujesz w kilku krajach? Nie mas sprawy. zistemo zna wszystkie waluty i przelicza je w rzeczywistym czasie na walutę twojego kraju.

Doradca podatkowy online

Najlepsza porada dotycząca rozliczeń podatkowych? Zatrudnij profesjonalnego doradcę podatkowego – i zaproś go do zistemo. Za pomocą kilku kliknięć możesz utworzyć specjalne konto online dla swojego doradcy podatkowego. Uwierz mi, twój człowiek od podatków będzie pod ogromnym wrażeniem tego, jak perfekcyjnie zorganizowane są twoje dane. Lecz uważaj: być może nie będzie tak do końca uszczęśliwiony, bo nie będzie mu wypadało zażądać wysokiej stawki za swoje usługi. Twoje deklaracje podatkowe są TAK BARDZO proste do wypełnienia. Praktycznie oszczędzasz pieniądze na tym, że jesteś dobrze zorganizowany. I wiesz co? To jeszcze nie wszystko. zistemo może ci też pomóc obliczyć podatek – dzisiaj i jutro.

Obliczanie podatków

Czy wiedziałeś o tym, że płacenie podatku powoduje ból fizyczny? To prawda: podczas płacenia rachunku wysyłane są podobne sygnały do naszego układu nerwowego, jak podczas uderzenia w policzek. Lecz każdy bokser wie o tym, że ból odczuwany jest mniej dotkliwie, jeśli się go spodziewamy. Innymi słowy: otrzymany policzek mniej boli, ponieważ przygotowałeś się na niego mentalnie. A ponieważ podatki to jedna z tych rzeczy w życiu, na które zawsze można liczyć, lepiej się na nie przygotować. I tutaj właśnie widzimy przykład inteligencji biznesowej: ze wszystkich danych gromadzonych w zistemo każdego dnia, możesz łatwo przedstawić w graficznej formie wszystkie trendy oraz postępy swojej firmy. Dzięki temu łatwo przewidzisz dochód, który podlega opodatkowaniu, co z kolei pomoże ci obliczyć należny w tym roku podatek. I w kolejnym roku. I w jeszcze następnym. Złagodź swój ból podatkowy, przygotuj się na czas rozliczeń i nie pozwól, by cię to znowu bolało.

Pozdrawiam, zistemo

podatki


Również interesujące

6 kroków do międzynarodowego biznesu

Rozwinięcie działalności firmy poza granice swojego kraju jeszcze nigdy nie było prostsze: internet niweluje granice geograficzne, wciąż rośnie więc liczba ekip międzynarodowych. Mimo to, wielu przedsiębiorców wciąż obawia się przekroczyć granicę.

biznes międzynarodowy

5 lekcji, których możesz nauczyć się od firm rodzinnych

Skoro rodzina jest trzonem społeczeństwa, to z pewnością firmy rodzinne są sercem naszej ekonomii. Wziąwszy pod uwagę, że 89% wszystkich firm w USA to firmy rodzinne, są duże szanse, że Twoja firma to także biznes rodzinny.

mała firma praca a rodzina zarządzanie firmą

Jak zapewnić zwinność małej firmy

Metodyka zwinna czyli inaczej zwinność firmy: nowe podejście, programiści komputerowi adaptują na całym świecie przenika obecnie także do zarządzania firmą. Czym jest zwinny biznes i co zrobić, żeby Twoja firma była rzeczywiście zwinna?

mała firma przyszłość pracy zarządzanie firmą

Raz, dwa, aplikacja rejestrująca czas

Bez aplikacji nie ma biznesu: 85% użytkowników smartphonów (czyli praktycznie każdy) preferuje aplikacje niż strony mobilne. Jak już wiesz, zistemo oznacza biznes. Dlatego stworzyliśmy aplikację zistemo – bez wątpienia najlepszą na rynku aplikację rejestrującą czas pracy, którą można zainstalować zarówno na iPadzie, iPhonie jak i Androidzie.

aplikacja mobilna

Doskonały kosztorys

Otrzymałeś od klienta prośbę o wycenę - dowiedz się, jak utworzyć doskonały kosztorys i mieć pewność, że właściwie oceniłeś ilość czasu potrzebnego na wykonanie projektu lub usługi. Często nam się to zdarza: Klient ma dla nas ciekawe zlecenie - i chce, żebyśmy podali koszt jego wykonania.

freelancer kosztorys księgowość mała firma oferta wycena

Dokonalá faktura

Perfekcyjnie wyglądające faktury to jeden z czynników, który może pomóc twojej firmie wyróżnić się na tle innych. O twoim profesjonalizmie świadczy nie tylko prowadzenie głównej działalności, lecz także to, czy dokładasz starań, aby firma była postrzegana z zewnątrz jako solidna.

e-faktury fakturowanie faktury freelancer mała firma VAT wystawianie faktur wystawianie rachunków

Już dziś zacznij korzystać z darmowej 14-dniowej wersji próbnej

Nie wymagamy karty kredytowej.