Ewidencja wydatków

Ewidencja wydatków: Expensify, Shoeboxed i inne

Aplikacje do skanowania rachunków i paragonów, jak na przykład Xpenditure, Shoeboxed lub Expensify nie tylko bardzo ułatwiają życie, lecz można także dzięki nim zaoszczędzić. Prowadzenie ewidencji wydatków jeszcze nigdy nie było tak proste i szybkie: wystarczy zeskanować i zapisać rachunek. Lecz którą z aplikacji do ewidencji wydatków wybrać? Aby zaoszczędzić ci trochę czasu, przeprowadziliśmy analizę trzech aplikacji. Bez względu na to, na którą się zdecydujesz, każda z nich jest w pełni zintegrowana z zistemo.

Witamy w roku 2016!

Dwa pierwsze tygodnie Nowego Roku są już za nami. Być może złamałeś już swoje pierwsze noworoczne postanowienia, ponieważ poczucie codzienności powoli powraca. Coś jednak zmieniło się na lepsze: dziś możesz powiedzieć do widzenia swoim starym postanowieniom dotyczącym prowadzenia firmy. Dzięki zistemo z łatwością ogarniasz wszystkie finanse i faktury. Twój czas pracy będzie starannie poukładany, zanotowany i podzielony pomiędzy poszczególnych klientów i zadania. Wszystko pod coraz większą kontrolą!

Aplikacje skanujące paragony i rachunki

Z zistemo oszczędzasz pieniądze nawet wtedy, gdy je wydajesz. To nie żart: zistemo skrzętnie notuje wszystkie twoje wydatki. A świadomość tego gdzie, na co i ile wydałeś, pozwoli ci z czasem wydawać mniej – tą teorię udowodnia nauka, doświadczenie i zdrowy rozsądek. Aby jeszcze bardziej ułatwić proces ewidencji wydatków, utalentowani informatycy z zistemo zapewnili pełną integrację z Xpenditure, Shoeboxed i Expensify. Te trzy wspaniałe aplikacje automatycznie skanują, odczytują i archiwizują wszelkie rachunki. Jak magicy, zamieniają wyświechtane stare rachunki na liczby i dane, z którymi może już pracować każda księgowa – najlepiej, gdy jest to księgowa cyfrowa, taka jak zistemo.

Analiza obrazu i rozpoznawanie wzoru

Oczywiście nie ma w tym prawdziwej magii. Wszyscy wiemy, że cały sekret aplikacji skanujących rachunki tkwi w analizie obrazu i rozpoznawaniu wzoru – to żadna nowość. A jednak jestem dla nich pełna podziwu. Jeśli się nad tym głębiej zastanowisz, też będziesz. Pomyśleć, że w dawnych czasach musiałam wystukiwać cyfrę za cyfrą na maszynie do pisania… dziś cykam po prostu zdjęcie i – tarrram – sprytny program odczytuje dane. Co za odważny nowy świat! Lecz chyba znowu popadam w dygresje. Bardzo przepraszam.

Wróćmy do tematu: aplikacje te rzeczywiście potrafią odczytać i rozpoznać cyfry i litery ze zeskanowanego obrazu rachunku i robią to z dużą dokładnością. Następnie cyfry są zamieniane na dane, z którymi może już pracować każdy program, począwszy od wspaniałego Excela, a skończywszy na uroczej zistemo. Wszystko świetnie. Tylko którą z aplikacji wybrać? By zaoszczędzić ci nieco czasu, przeanalizowałam je wszystkie.

Xpenditure

Xpenditure prowadzi pełną ewidencję wydatków, od rachunku czy paragonu po księgowanie. Aplikacja ta została wprowadzona na rynek w roku 2013 i od tego czasu cieszy się ogromnym powodzeniem. Cały proces jest bardzo prosty: użytkownik skanuje swoje rachunki za pomocą kamery internetowej lub mobilnej aplikacji, a Xpenditure wyciąga z nich odpowiednie dane, po czym organizuje i archiwizuje je. Aplikacja ta świetnie się sprawdza w firmach i start-upach, które obsługują dużą ilość rachunków i szukają szybkiego sposobu na ich ewidencjonowanie. Jest również odpowiednia dla osób, które dużo podróżują! Xpenditre rozpoznaje wiele walut i automatycznie je przelicza, korzystając z kursu wymiany walut w danym dniu. Aplikacja jest zarządzana w Niemczech i została przetłumaczona na kilka języków, co jest ogromnym plusem w porównaniu do jej konkurentek z USA.

Shoeboxed

Shoeboxed oferuje usługę zmieniania rachunków na dane od roku 2007. Możesz dosłownie włożyć swoje stare pożółkłe rachunki do pudełka po butach lub lepiej do jednej z Magicznych Kopert dostarczanych przez Shoeboxed i wysłać je pocztą do ich siedziby – usługa obejmuje darmową przesyłkę. Twoje rachunki zostaną zeskanowane i zamienione na dane, w formie akceptowanej przez urzędy skarbowe. Oczywiście możesz pominąć ten krok i po prostu przesłać własne zdjęcia cyfrowe lub skany rachunków. Shoeboxed radzi sobie z większością walut, co sprawia, że aplikacja ta świetnie nadaje się dla osób podróżujących lub pracujących w kilku krajach. Usługa ta to doskonała opcja dla osób z niewielką lub średnią ilością rachunków, a więc dla freelancerów, start-upów lub właścicieli małych firm.

Expensify

Aplikacja Expensify jest porównywalna do Shoeboxed i Xpenditure. Jej siła polega na tym, że upraszcza ona proces ewidencjonowania wydatków poprzez tworzenie i obsługiwanie formularzy dla pracowników oraz ich administratorów. Obsługuje ona waluty i podatki wielu państw. Krótko mówiąc, Expensify zapewnia solidną usługę za dobrą cenę. Czego jej brak, to wielojęzyczność Xpenditure i możliwość przesłania rachunków pocztą, jaką oferuje Shoeboxed.

Oszczędzaj pieniądze skupiając się na wydatkach!

Bez względu na to, którą z aplikacji zmieniających rachunki na dane wybierzesz, zistemo będzie współpracować z każdą z nich. Oczywiście dzięki tego rodzaju aplikacji będziesz w stanie zaoszczędzić sporo czasu. A ponieważ czas to pieniądz, szczególnie dla nas, osób prowadzących własne firmy, przyniesie ci to także korzyść finansową. W dzisiejszym świecie najpotężniejszą walutą są dane. I to właśnie powód, dla którego dzięki tym aplikacjom staniesz się bogaty. Jak Krezus.

W zistemo dane dotyczące wydatków możesz przetwarzać na raporty i statystyki, które umożliwią ci głębszy wgląd w swój interes niż kiedykolwiek dotąd. Dzięki wizualnemu przedstawieniu danych nawet osoby cierpiące na numerofobię w pełni zrozumieją swoje finanse i porównają dochody z wydatkami. Za pomocą kliku prostych kliknięć zobaczysz wyraźnie, które wydatki były potrzebne, a których należy w przyszłości unikać.

Jesteśmy tutaj, aby pomóc ci w prowadzeniu długotrwałego i solidnego biznesu – byś mniej czasu przeznaczał na martwienie się, a więcej na konkretną pracę. I na życie.

Szczęśliwego 2016 roku!

Pozdrawiam, zistemo

wydatki


Również interesujące

5 lekcji, których możesz nauczyć się od firm rodzinnych

Skoro rodzina jest trzonem społeczeństwa, to z pewnością firmy rodzinne są sercem naszej ekonomii. Wziąwszy pod uwagę, że 89% wszystkich firm w USA to firmy rodzinne, są duże szanse, że Twoja firma to także biznes rodzinny.

mała firma praca a rodzina zarządzanie firmą

Jak zapewnić zwinność małej firmy

Metodyka zwinna czyli inaczej zwinność firmy: nowe podejście, programiści komputerowi adaptują na całym świecie przenika obecnie także do zarządzania firmą. Czym jest zwinny biznes i co zrobić, żeby Twoja firma była rzeczywiście zwinna?

mała firma przyszłość pracy zarządzanie firmą

Jak zwiększyć kreatywność i osiągnąć sukces zawodowy – 3 nowatorskie techniki

Co wspólnego mają ze sobą Bill Gates, Mark Zuckerberg i Warren Buffet? Są bogaci, to na pewno. Lecz jak to osiągnęli? Ciężką pracą? Oczywiście. Determinacją? Pewnie też. Mieli szczęście? Być może.

projekty zarządzanie firmą

7 Faktów dotyczących email marketingu – czy newslettery przechodzą do lamusa?

Liczni spece od email marketingu ogłosili śmierć newslettera jako formy marketingu, podczas gdy inni twierdzą, że jest on wciąż żywy. Kto ma rację? Przejrzyjmy się faktom. Newsletter nie żyje. Czy aby na pewno?

mała firma marketing zarządzanie firmą

Nie ma to jak Slow Biznes!

Twój biznes rozkręca się powoli? Nie martw się! Slow biznes jest teraz w modzie. Tak, naprawdę. W obecnej – nieco zwariowanej – sytuacji ekonomicznej, gdy ogromne firmy zostają zamykane, a start-upy wyrastają jak grzyby po deszczu, nieśpieszne podejście do interesów może uratować twoją firmę.

biznes

Potrzebna jest Ci miłości klientów! Zarządzanie doświadczeniami klientów w 3 krokach

Zarządzanie Doświadczeniami Klientów, CX czy CEM oznaczają jedno: w dzisiejszym świecie wrażenia Twoich klientów liczą się bardziej niż kiedykolwiek dotąd. Lecz co zrobić, gdy Twoje środki na marketing są ograniczone? Nie panikuj.

freelancer klienci mała firma zarządzanie firmą

Już dziś zacznij korzystać z darmowej 14-dniowej wersji próbnej

Nie wymagamy karty kredytowej.