Warto rejestrować czas w chmurze

10 powodów, dla których warto rejestrować czas w chmurze

Jeśli chodzi o rejestrację czasu pracy pracowników, to jedno jest pewne: wszyscy wiemy, że należy to robić. Wielu pracodawców rzeczywiście to robi. Lecz większość robi to źle, po łebkach i wychodzi z niewłaściwego założenia. Tak nie powinno być!

Przecież inteligentny system rejestracji czasu pracy (inteligentny, czyli funkcjonujący w chmurze) nie ma nic wspólnego ze śledzeniem pracowników w stylu Wielkiego Brata, ani z przestarzałym odbijaniem kart pracy w fabrykach. Inteligentny system rejestracji czasu to sprawiedliwość, przejrzystość oraz efektywność, zarówno dla pracodawców jak i pracowników. Jak więc należy rejestrować czas? Przeczytaj artykuł do końca, aby się dowiedzieć.

Jak rejestrować czas pracy pracowników w chmurze

Czym jest rejestracja czasu w chmurze? I czym różni się ona od innych, mniej nowoczesnych programów? Otóż oznacza to, że wszystkie dane przechowywane są zawsze w tym samym miejscu w internecie: czyli w chmurze. Serwery umieszczone są w zupełnie innym miejscu niż Twoja firma. W naszym przypadku, chmura oznacza bezpieczne serwery zlokalizowane w Szwajcarii, o czym możesz poczytać tutaj. Rejestracja czasu pracy w chmurze daje liczne korzyści. Naliczyliśmy ich co najmniej dziesięć:

1. Dostępność

Chmura dostępna jest z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Oczywiście jest to nieporównywalnie lepsze rozwiązanie niż program do rejestracji czasu zainstalowany na komputerze w biurze, z którego nie skorzystasz, jeśli chcesz na przykład odpowiedzieć na maila firmowego wieczorem, będąc już w domu. (Jeśli ciągle jeszcze korzystasz z maili – poczytaj o tym tutaj.) Korzystając z czasomierza w chmurze, Twoi pracownicy mogą rejestrować czas pracy z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.

2. Dokładność

System rejestracji czasu w chmurze jest dokładniejszy od innych systemów. Twoi pracownicy będą w stanie nie tylko logować każdą godzinę i minutę cennego czasu pracy, lecz dosłownie każdą przepracowaną sekundę. Ponieważ mogą rozpocząć rejestrację czasu z dowolnego miejsca, będą używać czasomierza w sposób bardziej dokładny. W tym momencie niektórzy właściciele firm mogą się lekko zaniepokoić: czy nie spowoduje to wielkiego tsunami godzin pracy, wzrostu wydatków i liczby nadgodzin? Bądź jednak pewien, że taka dokładność to dobra rzecz! Żeby prowadzić firmę w sposób niezawodny, musisz znać dokładne dane wykazujące rzeczywisty czas pracy Twoich pracowników.

3. Wydajność

Mając do dyspozycji inteligentny system rejestracji czasu, Twoi pracownicy zaczną rejestrować czas, który faktycznie poświęcają pracy (a nie – jak dotąd – przeglądaniu postów na Facebooku w godzinach pracy). Czasomierz funkcjonujący w chmurze to wydajne i efektywne mierzenie czasu, które zwiększy motywację pracowników w każdej firmie.

4. Przejrzystość

Fakt, że wszystkie dane przechowywane są w jednym systemie oznacza nieznaną wcześniej przejrzystość danych. Dlaczego? Ponieważ masz do nich dostęp i możesz je przeglądać lub analizować na bieżąco – jeśli korzystasz z tak inteligentnego czasomierza jak zistemo. Jako pracodawca nie zawsze chcesz czekać, aż wydrukowane arkusze czasu pracy pracowników znajdą się na Twoim biurku, by dowiedzieć się, ile godzin przepracował każdy z nich. Dzięki systemowi w chmurze, możesz sprawdzić kto nad czym pracuje w dowolnym momencie.

5. Integracja danych

Oto kolejna korzyść, jaką daje przechowywanie danych w jednym miejscu: integracja danych. Inteligentne śledzenie czasu w chmurze pozwala na powiązanie zalogowanych godzin pracy z projektami, zadaniami i klientami. Korzystając na przykład z zistemo, Ty lub Twoi pracownicy możecie od razu przypisać czas pracy do konkretnego zadania, automatycznie powiązanego z projektem lub/i klientem. Oznacza to, że widzisz dokładnie nie tylko kto kiedy pracuje, lecz także nad czym. Czyli krótko mówiąc, na czyj rachunek.

6.Rejestracja czasu pracy zespołu na bieżąco

Rejestracja czasu pracy na żywo to najważniejszy powód, dla którego warto korzystać z czasomierza w chmurze. Śledzenie czasu pracy zespołu na żywo wynika z integracji danych oraz ich dostępności. Pozwala to Tobie i Twoim pracownikom współpracować bardziej skutecznie, niż kiedykolwiek wcześniej, nawet jeśli członkowie Twojego zespołu rozsiani są po całym świecie. Korzystając z podglądu na żywo, każdy członek zespołu może zobaczyć, czym inni się zajmują. Wiedzie to do większej przejrzystości i sprawniejszej komunikacji pomiędzy członkami zespołu. Jest to również bardziej sprawiedliwe.

7. Sprawiedliwość w pracy

Przejrzystość oznacza sprawiedliwość. Ponieważ każdy może zobaczyć, ile czasu inni pracownicy poświęcają na pracę nad poszczególnymi zadaniami, członkowie zespołu darzą się nawzajem szacunkiem. Dzięki temu w pracy panuje bardziej przyjazna atmosfera i owocna współpraca.

8. Balans między pracą a życiem osobistym

Dobry pracodawca wie, jak ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy pracą a życiem osobistym. Korzystanie z inteligentnego systemu rejestracji czasu pozwoli Ci na stworzenie zdrowego środowiska pracy. Wyślij pracowników na przerwę, kiedy tego potrzebują i nie dopuść do tego, aby niezapłacone nadgodziny stały się częścią Twojego business-planu. Pamiętaj również o zachowaniu równowagi w swoim życiu!

9. Zarządzanie wydajnością firmy

Rejestracja czasu odgrywa ważną rolę również w zarządzaniu wynikami firmy. Najbardziej interesujące mogą się wydawać końcowe wyniki finansowe, lecz wszystko zaczyna się od czasu: czasu, który musisz dać swoim pracownikom na wykonanie pracy; czasu, który musisz poświęcić na prowadzenie firmy; oraz czasu, który możesz zyskać korzystając z inteligentnego systemu jego rejestracji zamiast żmudnych arkuszy i innych elementów przestarzałych programów.

10. Rejestracja czasu pracy w chmurze = inteligencja biznesowa

Pełna dokładność, stuprocentowa przejrzystość oraz integracja danych: rejestracja czasu pracy w chmurze to Twoja przepustka do inteligencji biznesowej nowej generacji. Dzięki niej możesz nie tylko prześledzić każdą sekundę zarejestrowaną w systemie, możesz ją także natychmiast rozliczyć. Chcesz się dowiedzieć więcej? Przeczytaj artykuł mówiący o tym, jak zistemo może pomóc Ci osiągnąć lepsze wyniki dzięki zastosowaniu inteligencji biznesu.

Nie trać więcej czasu! Zacznij go rejestrować już teraz – za darmo!

Pozdrawiam, zistemo

rejestracja czasu rejestracja czasu pracy


Również interesujące

Raz, dwa, aplikacja rejestrująca czas

Bez aplikacji nie ma biznesu: 85% użytkowników smartphonów (czyli praktycznie każdy) preferuje aplikacje niż strony mobilne. Jak już wiesz, zistemo oznacza biznes. Dlatego stworzyliśmy aplikację zistemo – bez wątpienia najlepszą na rynku aplikację rejestrującą czas pracy, którą można zainstalować zarówno na iPadzie, iPhonie jak i Androidzie.

aplikacja mobilna

Bezpieczeństwo danych, przechowywanie w sieci i program Safe Harbour

Do jakiego stopnia nasz system zarządzania bazą danych jest bezpieczny? Czy informacje przechowywane w sieci są rzeczywiście prywatne? Tyle się mówi o atakach hakerów lub innych podglądaczy: myślę, że czasem każdy z nas martwi się o bezpieczeństwo swoich danych osobowych w Internecie.

bezpieczeństwo danych

Nová mise: Dokonalý projekt

Dziś chciałabym ci opowiedzieć, jak freelancerzy mogą nauczyć się lepiej zarządzać swoimi projektami. Wyjaśnię, na czym polega zarządzanie projektami oraz w jaki sposób możesz wykorzystać metodologię zarządzania projektami, aby poprawić swoje umiejętności kierownicze.

freelancer mała firma porady i wskazówki projekt rejestracja czasu śledzenie czasu startup zarządzanie czasem zarządzanie firmą zarządzanie projektem zarządzanie zespołem

Podatek obrotowy, dochodowy i od działalności gospodarczej: który z nich powinienem zapłacić?

Jakie podatki musi płacić właściciel małej firmy? Czy freelancerzy muszą płacić podatek od działalności gospodarczej? Co to jest VAT? Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się najistotniejszych faktów dotyczących deklaracji podatkowych. Doradztwo podatkowe dla właścicieli małych firm Każdego roku miliony właścicieli małych firm oraz osób samozatrudniających się przeżywa katusze, gdy nadchodzi oczekiwany z przerażeniem czas rozliczeń podatkowych.

freelancer mała firma podatki zarządzanie firmą

4 zasady efektywnego zarządzania zespołem wirtualnym – Wielki sekret ujawniony

Dzień Dobry, ekipo! A może raczej Dobry Wieczór? Praca z zespołem rozlokowanym w kilku strefach czasowych staje się coraz bardziej powszechna. Twój programista może pracować na Węgrzech, ekspert od marketingu w Londynie, a księgowa pochodzić z Monachium: zespoły międzynarodowe – a zatem w głównej mierze wirtualne – przestały być już rzadkością.

przyszłość pracy zarządzanie firmą

Powiedz goodbye arkuszom kalkulacyjnym: dlaczego funkcje Excela nie są już niezbędne

Czy korzystasz z arkuszy kalkulacyjnych jako narzędzia do prowadzenia swoich obliczeń księgowych? Praktycznie nie można im nic zarzucić. Są w miarę niezawodne, stosunkowo tanie oraz łatwe w użytkowaniu (gdy opanujesz już ich podstawowe funkcje i wzory).

freelancer mała firma zarządzanie firmą

Już dziś zacznij korzystać z darmowej 14-dniowej wersji próbnej

Nie wymagamy karty kredytowej.