Firma przyjazna rodzinie

Zarządzanie obecnością w pracy: elastyczny czas pracy, urlopy i przerwy

05/09/2018

Elastyczny czas pracy, urlopy i wszelkiego rodzaju dni wolne: czy Twój rejestrator czasu pracy jest tak elastyczny jak Twoja firma?

System pracy biurowej od 9 rano do 5 po południu przechodzi już do lamusa. Mądrze prowadzone firmy pozwalają swoim pracownikom na pracę w elastycznych godzinach i na pracę zdalną, a projekty zarządzane są w inteligentny sposób. Jakie są z tego korzyści? Wysoka efektywność działań firmy i godni zaufania, oddani firmie pracownicy. A wady? Na pewno trudniej jest prowadzić ewidencję godzin pracy. Kiedy Janet pracuje zdalnie, Rajid opiekuje się małą córeczką pracując jednocześnie w domu, a Sebastian tworzy kody na drugim końcu świata, zarządzanie czasem pracy w firmie staje się skomplikowane.
Ale nie dla użytkowników zistemo. Naszym celem jest dostarczenie Ci narzędzi, które pozwolą na jak najbardziej optymalne wykorzystanie czasu pracy. Takim narzędziem jest na przykład nasza nowa funkcja zarządzania czasem obecności w pracy. Czytaj dalej i bądź gotowy na prawdziwą rewelację!

Moc elastycznego czasu pracy

Firma przyjazna rodzinie
Jerry jest typową sową i najowocniej pracuje w godzinach od 11 rano do 9 wieczorem. Samanta bierze udział w zajęciach jogi o 10 rano, żeby być w pełni kreatywną, a James musi odebrać dzieci ze szkoły przed godziną 16: coraz więcej firm korzysta z elastycznego czasu pracy, by poprawić wydajność swoich pracowników. Najczęściej w systemie czasu elastycznego ustalane są pewne stałe godziny pracy – jest to z góry określony czas, w którym obecność wszystkich jest obowiązkowa (np. od 11 do 16), a godziny przed tym czasem i po nim są elastyczne. Dzięki temu Jerry może przyjść do pracy, na którą chce, Samanta jest zadowolona i w pełni kreatywna, a James może spełniać swoje rodzicielskie obowiązki. A tymczasem wydajność Twojej firmy szybuje w górę.

Proste zarządzanie elastycznym czasem pracy

Korzystając z zistemo możesz opracować taki model elastycznego czasu pracy, który najbardziej będzie odpowiadał Tobie i Twoim pracownikom. Ustal stałe godziny pracy – choć w zasadzie z tego także możesz zrezygnować – a jeśli konieczne są zmiany, aby utrzymać ciągłość zadań w firmie, je też możesz z góry ustalić. Następnie opracuj tygodniowe plany pracy, zarządzaj licznymi szablonami czasu obecności dla różnych działów w firmie lub twórz zasady eskalacji, aby mieć elastyczne godziny pod kontrolą.

elastyczny czas pracy

Wybierz najbardziej odpowiedni dla siebie model czasu elastycznego

Święta, urlopy, wakacje

Obowiązkowe terminy urlopów, wakacje i wszelkie rodzaje dni wolnych: od chorobowego po urlop bezpłatny i szkolenia poza firmą – wszystko to możesz rejestrować w ciągu sekund. zistemo umożliwia ustalenie okresów, w których dni wolne będą obowiązkowe, na przykład w czasie upałów latem lub na Boże Narodzenie. Twórz różne rodzaje wolnego i zarządzaj płatnymi i bezpłatnymi urlopami bez chaosu. Korzystaj z Kalendarza Działu, aby zobaczyć, czyj urlop lub wolne zostały zatwierdzone, a czyje nie. Zapisuj wszystkie dni ustawowo wolne od pracy i ustalaj zasady dotyczące przerw na posiłek, zgodne z przepisami w Twoim kraju.

kalendarz obecności

Monitor Działu pozwoli Ci na rejestrację urlopów i dni wolnych

Jakie zasady dotyczące wakacji obowiązują w Twojej firmie? Określ zasady dotyczące urlopów, dodatki i proces zatwierdzania. Każdy z pracowników może zaplanować i przedłożyć do zatwierdzenia swój urlop korzystając z własnego kalendarza urlopowego.
Gdy już wszystko zostanie ustalone i zacznie sprawnie funkcjonować, dzięki podglądowi zespołu na żywo każdy z jego członków będzie wiedział, co, gdzie i kiedy robią pozostali. Na tym właśnie polega zarządzanie elastycznym czasem pracy za pomocą zistemo!


Brzmi to dla Ciebie zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe? Sam się przekonaj. Unowocześnij i usprawnij swoją firmę korzystając z najnowszej generacji narzędzia do zarządzania obecnością w pracy – wypróbuj je już dziś. Możesz to zrobić bez żadnych zobowiązań. Serio.


Również interesujące


Już dziś zacznij korzystać z darmowej 14-dniowej wersji próbnej

Karta kredytowa nie jest wymagana. Możesz anulować konto, kiedy zechcesz.