Elastyczny czas pracy

Zarządzanie obecnością w pracy: elastyczny czas pracy, urlopy i przerwy

Elastyczny czas pracy, urlopy i wszelkiego rodzaju dni wolne: czy Twój rejestrator czasu pracy jest tak elastyczny jak Twoja firma?

System pracy biurowej od 9 rano do 5 po południu przechodzi już do lamusa. Mądrze prowadzone firmy pozwalają swoim pracownikom na pracę w elastycznych godzinach i na pracę zdalną, a projekty zarządzane są w inteligentny sposób. Jakie są z tego korzyści? Wysoka efektywność działań firmy i godni zaufania, oddani firmie pracownicy. A wady? Na pewno trudniej jest prowadzić ewidencję godzin pracy. Kiedy Janet pracuje zdalnie, Rajid opiekuje się małą córeczką pracując jednocześnie w domu, a Sebastian tworzy kody na drugim końcu świata, zarządzanie czasem pracy w firmie staje się skomplikowane. Ale nie dla użytkowników zistemo. Naszym celem jest dostarczenie Ci narzędzi, które pozwolą na jak najbardziej optymalne wykorzystanie czasu pracy. Takim narzędziem jest na przykład nasza nowa funkcja zarządzania czasem obecności w pracy. Czytaj dalej i bądź gotowy na prawdziwą rewelację!

Moc elastycznego czasu pracy

Firma przyjazna rodzinie

Jerry jest typową sową i najowocniej pracuje w godzinach od 11 rano do 9 wieczorem. Samanta bierze udział w zajęciach jogi o 10 rano, żeby być w pełni kreatywną, a James musi odebrać dzieci ze szkoły przed godziną 16: coraz więcej firm korzysta z elastycznego czasu pracy, by poprawić wydajność swoich pracowników. Najczęściej w systemie czasu elastycznego ustalane są pewne stałe godziny pracy – jest to z góry określony czas, w którym obecność wszystkich jest obowiązkowa (np. od 11 do 16), a godziny przed tym czasem i po nim są elastyczne. Dzięki temu Jerry może przyjść do pracy, na którą chce, Samanta jest zadowolona i w pełni kreatywna, a James może spełniać swoje rodzicielskie obowiązki. A tymczasem wydajność Twojej firmy szybuje w górę.

Proste zarządzanie elastycznym czasem pracy

Korzystając z zistemo możesz opracować taki model elastycznego czasu pracy, który najbardziej będzie odpowiadał Tobie i Twoim pracownikom. Ustal stałe godziny pracy – choć w zasadzie z tego także możesz zrezygnować – a jeśli konieczne są zmiany, aby utrzymać ciągłość zadań w firmie, je też możesz z góry ustalić. Następnie opracuj tygodniowe plany pracy, zarządzaj licznymi szablonami czasu obecności dla różnych działów w firmie lub twórz zasady eskalacji, aby mieć elastyczne godziny pod kontrolą.

Elastyczny czas pracy Wybierz najbardziej odpowiedni dla siebie model czasu elastycznego

Święta, urlopy, wakacje

Obowiązkowe terminy urlopów, wakacje i wszelkie rodzaje dni wolnych: od chorobowego po urlop bezpłatny i szkolenia poza firmą – wszystko to możesz rejestrować w ciągu sekund. zistemo umożliwia ustalenie okresów, w których dni wolne będą obowiązkowe, na przykład w czasie upałów latem lub na Boże Narodzenie. Twórz różne rodzaje wolnego i zarządzaj płatnymi i bezpłatnymi urlopami bez chaosu. Korzystaj z Kalendarza Działu, aby zobaczyć, czyj urlop lub wolne zostały zatwierdzone, a czyje nie. Zapisuj wszystkie dni ustawowo wolne od pracy i ustalaj zasady dotyczące przerw na posiłek, zgodne z przepisami w Twoim kraju.

Kalendarz obecności Monitor Działu pozwoli Ci na rejestrację urlopów i dni wolnych

Jakie zasady dotyczące wakacji obowiązują w Twojej firmie? Określ zasady dotyczące urlopów, dodatki i proces zatwierdzania. Każdy z pracowników może zaplanować i przedłożyć do zatwierdzenia swój urlop korzystając z własnego kalendarza urlopowego. Gdy już wszystko zostanie ustalone i zacznie sprawnie funkcjonować, dzięki podglądowi zespołu na żywo każdy z jego członków będzie wiedział, co, gdzie i kiedy robią pozostali. Na tym właśnie polega zarządzanie elastycznym czasem pracy za pomocą zistemo!

https://youtu.be/ZkLDh743nrM

Brzmi to dla Ciebie zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe? Sam się przekonaj. Unowocześnij i usprawnij swoją firmę korzystając z najnowszej generacji narzędzia do zarządzania obecnością w pracy – wypróbuj je już dziś. Możesz to zrobić bez żadnych zobowiązań. Serio.

Pozdrawiam, zistemo

ewidencja czasu pracy mała firma przyszłość pracy zarządzanie firmą


Również interesujące

BI, IQ i KPI: Czym jest inteligencja biznesowa?

Istnieją różne rodzaje inteligencji: inteligencja biznesowa, emocjonalna, twórcza i inne. IQ, EQ, BI oraz KPI – inteligencja jest poddawana pomiarom i analizie. W biznesie, dokonywanie analiz za pomocą wskaźników rzeczywiście się opłaca.

inteligencja biznesowa

Powiedz goodbye arkuszom kalkulacyjnym: dlaczego funkcje Excela nie są już niezbędne

Czy korzystasz z arkuszy kalkulacyjnych jako narzędzia do prowadzenia swoich obliczeń księgowych? Praktycznie nie można im nic zarzucić. Są w miarę niezawodne, stosunkowo tanie oraz łatwe w użytkowaniu (gdy opanujesz już ich podstawowe funkcje i wzory).

freelancer mała firma zarządzanie firmą

Drodzy właściciele firm, porzućcie papierowe faktury!

…a nie pożałujecie. Jeżeli Twoja firma jest podobna do innych, na pewno wciąż marnujesz swój czas, pieniądze oraz zasoby naturalne na faktury papierowe. I to pomimo faktu, że korzyści płynące z e-fakturowania są niezliczone i stają się coraz bardziej oczywiste – a Ty dobrze o tym wiesz!

faktury i kosztorysy klienci mała firma przyszłość pracy zarządzanie firmą

Czy potrzebny jest Ci rejestrator czasu? Sprawdź rozwiązując nasz quiz

Praca w biurze od 9 rano do 5 po południu powoli odchodzi do lamusa. Ludzie pracują zdalnie, mają elastyczne godziny pracy, członkowie zespołu są rozproszeni po całym świecie. Zarządzanie firmą odbywa się w chmurze.

firma freelancer przyszłość pracy rejestracja czasu pracy

Freelancing i ekonomia freelancingu – co oznaczają one dla Ciebie

Freelancing staje się coraz bardziej popularny. Coraz więcej osób chce być niezależnym wykonawcą, wiele małych firm polega na pracy wykonywanej przez freelancerów. Jaka jest Twoja rola w tym nowym ekonomicznie systemie – freelancingu?

freelancer mała firma przyszłość pracy zarządzanie firmą

Industry 4.0: roboty, sztuczna inteligencja oraz przyszłość rynku pracy

Roboty, sztuczna inteligencja oraz automatyzacja przemysłu to ogromne wyzwanie dla przyszłości rynku pracy. W ubiegłym tygodniu, na Światowym Forum Ekonomicznym, światowi liderzy dyskutowali na temat problemów związanych z Industry 4.0, czyli czwartą rewolucją przemysłową.

Industry 4.0

Już dziś zacznij korzystać z darmowej 14-dniowej wersji próbnej

Nie wymagamy karty kredytowej.