Biznes międzynarodowy

6 kroków do międzynarodowego biznesu

Rozwinięcie działalności firmy poza granice swojego kraju jeszcze nigdy nie było prostsze: internet niweluje granice geograficzne, wciąż rośnie więc liczba ekip międzynarodowych. Mimo to, wielu przedsiębiorców wciąż obawia się przekroczyć granicę. Dlaczego? Z dalszej części artykułu dowiesz się, jakie jest sześć najpoważniejszych przeszkód na drodze do międzynarodowego biznesu i jak je przezwyciężyć.

1. Bariera językowa? Adieu!

Język to oczywiście podstawa relacji międzynarodowych. Niestety, bariera językowa jest bardzo realna – a nieporozumienia mogą okazać się fatalne w skutkach, zwłaszcza w świecie biznesu. Angielski stał się światowym językiem biznesu, lecz nie każdy z nas posługuje się dokładnie tym samym angielskim. Wielu idiomów nie da się przetłumaczyć słowo w słowo – przetłumaczone dosłownie, często zmieniają swoje znaczenie. To dlatego zistemo nauczyła się kilku języków. Dzięki niej możesz wysyłać kosztorysy po hiszpańsku, faktury po niemiecku, a przypomnienia o płatności po francusku. Zostały one zaprojektowane przez ekspertów od komunikacji międzynarodowej. Bariera językowa nie stanowi już dla ciebie problemu.

2. Przeliczanie walut międzynarodowych

Twój zagraniczny partner chce wykonywać transakcje w dolarach kanadyjskich lub frankach szwajcarskich? Jeszcze do niedawna było to dość skomplikowane. Wiązało się z przeliczaniem walut, opłatami transakcyjnymi oraz wielkim bałaganem we wszelkich zestawieniach. Teraz możesz skorzystać z zistemo: nasze inteligentne oprogramowanie zna wszystkie obecne kursy walut, od albańskiego leka po południowoafrykański rand. Zaprogramuj fakturę w dowolnej walucie, określ kurs wymiany i gotowe. Do raportów wszystkie kwoty zostaną przeliczone na twoją rodzimą walutę. Magia? Nie, po prostu inteligentna technologia.

3. Międzynarodowe podatki

Różne kraje, różne podatki. VAT, MwST i tym podobne: niełatwo jest ogarnąć podatki międzynarodowe. Na dodatek należy tu bardzo uważać: nawet mały błąd może mieć katastrofalne konsekwencje i drogo cię kosztować. Moja porada: zasięgnij porady. U profesjonalnego doradcy podatkowego, który dobrze zna twoją firmę i sieć twoich zagranicznych klientów. Aby jak najbardziej ułatwić ci to zadanie, umożliwiamy twojemu doradcy specjalny dostęp do programu. Wystarczy, że zaprosisz doradcę do zistemo, by w ciągu kilku sekund miał on do wglądu wszelkie potrzebne dane. Zaoszczędzi mu to sporo czasu – a nie trzeba ci chyba uświadamiać, jak cenny dla ciebie jest czas, prawda?

4. Rejestruj godziny pracy z dowolnego miejsca na świecie

Dzięki Bogu, podróżowanie nie stało się jeszcze przeżytkiem, nawet w czasach technologii cyfrowej. Planujesz spotkanie ze swoim zagranicznym partnerem w Budapeszcie? A może spędzasz lato na Malediwach, a w wolnym od nurkowania czasie pracujesz także nad projektem? Ten czas nie jest stracony: dzięki czasomierzowi zistemo możesz zarejestrować każdą sekundę pracy, bez względu na to, gdzie się znajdujesz. Zaloguj się, włącz czasomierz i bierz się do pracy. Potrzebne jest ci jedynie połączenie internetowe. A potem oczywiście przypisz zarejestrowane godziny pracy do projektu, nad którym je spędziłeś. Bądź zorganizowany, skup się na wykonywaniu konkretnej pracy. Lub nurkowaniu.

5. Podróżujesz? Rejestruj wydatki na bieżąco.

Nie ma chyba gorszej zmory, niż potrzeba ewidencjonowania wydatków w podróży. Czas więc pożegnać się z nieporęcznymi rachunkami i bałaganem w papierach. Zrób zdjęcie, załaduj je do aplikacji i gotowe: śledzenie wydatków z zistemo stało się proste. Dzięki zintegrowanej z programem usłudze skanowania rachunków, wszelkie liczby i waluty zostają automatycznie zidentyfikowane. Usiądź, zrelaksuj się i podziwiaj widoki – zistemo zajmie się resztą.

6. Międzynarodowy zespół

Projektant graficzny w Maladze, autor tekstów reklamowych w Monachium, a ekspert do spraw marketingu w Londynie: jeśli twój zespół wygląda podobnie, zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, jak trudno jest zarządzać ekipą rozrzuconą po całym świecie. Lecz dzięki zistemo, zmartwienia tego typu to przeszłość. Każdy z członków zespołu ma swoje konto, gdzie może rejestrować przepracowane godziny oraz swoje wydatki. Dzięki inteligentnym narzędziom do planowania projektów, każdy z członków ekipy wie, co się dzieje w danym momencie. A po skończonej pracy, wszystkie godziny pracy oraz wydatki związane z projektem mogą zostać sprawnie zamienione na fakturę. To właśnie tak proste.

Co cię więc powstrzymuje? Przekrocz śmiało granicę i wybierz się na podbój nowych terytoriów – przyszłość jest globalna. Z zistemo, możesz mieć tłumacza, kalkulator walut i menadżera ekipy międzynarodowej tuż pod opuszkami swoich palców. Witamy w nieograniczonym świecie księgowania w chmurze!

Do widzenia, good-bye i adieu, zistemo

biznes międzynarodowy


Również interesujące

Jak zapewnić zwinność małej firmy

Metodyka zwinna czyli inaczej zwinność firmy: nowe podejście, programiści komputerowi adaptują na całym świecie przenika obecnie także do zarządzania firmą. Czym jest zwinny biznes i co zrobić, żeby Twoja firma była rzeczywiście zwinna?

mała firma przyszłość pracy zarządzanie firmą

Najlepsza aplikacja do ewidencji wydatków firmowych

Zastanawiasz się nad wyborem najlepszej aplikacji do ewidencji wydatków na telefon Android lub iPhone? To musi być Twój szczęśliwy dzień! Dobrze trafiłeś: wiemy, która z aplikacji dostępnych na rynku jest najlepsza.

ewidencja wydatków wydatki

Sprawozdanie zysków i strat: czy mój biznes się opłaca?

Sprawozdanie zysków i strat, deklaracja dochodowa, dochód netto i zysk operacyjny… Czy domyślasz się już, do czego zmierzamy? Tak, masz rację. Czas wziąć byka za rogi i zadać sobie przyprawiające o dreszczyk pytanie:

mała firma wydatki zarządzanie firmą

Najkorzystniejsze terminy płatności, by twoja firma rozkwitła!

Wciągu 30 dni, po otrzymaniu towaru lub usługi, czy może na koniec miesiąca? Dzisiaj zajmiemy się terminami płatności oraz przypomnieniami o zaległych płatnościach – o tym, jak ważne jest wybranie odpowiedniego terminu.

terminy płatności

BI, IQ i KPI: Czym jest inteligencja biznesowa?

Istnieją różne rodzaje inteligencji: inteligencja biznesowa, emocjonalna, twórcza i inne. IQ, EQ, BI oraz KPI – inteligencja jest poddawana pomiarom i analizie. W biznesie, dokonywanie analiz za pomocą wskaźników rzeczywiście się opłaca.

inteligencja biznesowa

Twojej firmie potrzebny jest żargon firmowy

Czy Twoja mała firma ma swój żargon firmowy? Nie? Ale powinna! Po co? Tego dowiesz się z poniższego artykułu. W swojej firmie używasz już żargonu firmowego? W takim razie gratulacje! Możesz pominąć ten artykuł i spożytkować swój cenny czas w lepszy sposób.

mała firma marketing

Już dziś zacznij korzystać z darmowej 14-dniowej wersji próbnej

Nie wymagamy karty kredytowej.